Yazılar geri dön

Doğru Rehber Doğru Kurs DUS’ta Başarıyı Nasıl Getirir?

 

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı’na hazırlanırken, doğru rehber ve doğru kursla başarıyı yakalayabilirsiniz. Sınavın zorluğu nedeniyle seçtiğiniz DUS kursu ve aldığınız rehberlik hizmeti, çok daha önemli hâle gelmektedir. DUS’ un zor olmasının temelde 3 nedeni vardır. Birinci nedeni, diş hekimliğinin insan hayatını doğrudan etkileyen bir fonksiyona sahip olması ve bu nedenle yoğun içerikli bir bilim dalı olmasıdır. İkinci neden; eleme yapmak ve en nitelikli uzman adaylarını seçebilmek için sınavda çok detay içeren ve çözmek için ileri seviye bilgi düzeyi gerektiren soruların sorulmasıdır. DUS sınavını zor kılan üçüncü ve son neden ise, diş hekimliği fakültesinde okuyan hekim adaylarının hem okul sınavlarına hem de DUS’a, ayrı ayrı çalışmaları gerekmesidir. Bilim dalı olarak diş hekimliğinin zor olması ve eleme yapılabilmesi için sınavlarda ekstra bir zorluk yaşatılması; zamanın yönetiminin zorluğu DUS kurslarını ve rehberleri kritik bir noktaya taşımaktadır.

Doğru Rehber

DUS’ta başarıyı yakalamak, doğru rehber ve doğru kurs ile mümkün olabilir. DUS’a hazırlık sürecinde, sizi kişisel olarak tanımaya çalışan ve motivasyonunuz düştüğünde enerjinizi yükselten bir rehbere ihtiyaç duyacaksınız. Diğer yandan, hangi konulara nasıl çalışmanız gerektiği konusunda size yol gösteren, çalışmalarınızı takip eden ve disipline olmanız konusunda arkanızdaki itici bir güç gibi çalışan rehberlerle bu zorlu süreci atlatmanız çok daha kolay olacaktır. Rehberlerin disiplinli çalışma metotları ve konu içerikleri hakkındaki deneyimlerinden faydalanmak, bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca çalışmalarınızın profesyonel kişilerce takip edildiğini bilmek ve eksikleriniz hakkında danışabileceğiniz bir rehberin olması, stresinizi de azaltan bir faktör olacaktır. DUS’a hazırlanırken sizi anlayan, destekleyen, sorunlar karşısında pratik çözümler bulan doğru rehberle çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Doğru Kurs

Doğru rehberlik edebilecek doğru kursu seçmek de önemlidir. Sadece örgün değil, online olarak da eğitim verebilen bir kurs her zaman için daha idealdir. Evinizin konforunda, dersleri tekrar tekrar izleyerek çalışabilirsiniz. Ders sırasında DUS’ta çıkabilecek konulara yapılan vurgular ve tekrarlar, konuyu öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. DUS kurslarının bünyesinde eğitim veren hocaların, DUS ipuçları konusunda deneyimli ve kursiyerleri sıkmayan bir anlatım tekniğine sahip olması; başarının kapılarını aralayan en önemli faktörlerden biridir. Diğer yandan, kurs tarafından sunulan kitapların kalitesi en az hocalar kadar DUS başarısında etkilidir. Sınavda çıkabilecek konuları yakalayan, hızlı ve kolay tekrar etme imkânı sunan kaynaklar, işinizi çok kolaylaştıracaktır. Kaynak kitapların yanı sıra, tamamlayıcı eğitimlerin ve kamp programının yer aldığı DUS kursları, düşen motivasyonunuzu toparlamanıza katkı sunacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön